Liga Evrope: Remi Crvene zvezde i Milana, pobjeda Dinamo Zagreba

Nogomet 19. feb 202106:40 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Fudbaleri Crvene zvezde večeras su u prvom susretu šesnaestine finala UEFA Evropske lige remizirali protiv Milana u Beogradu, rezultatom 2:2.

Milan je poveo u 42. minuti autogolom Radovana Pankova. Zvezda je, ipak, u 52. iz penala izjednačila preko Guelora Kangaa.

Milan je u 61. minuti ponovo poveo golom Thea Hernandeza koji je bio precizan, također, iz penala. Crvena zvezda je u 77. minuti ostala sa igračem manje nakon što je Milan Rodić zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

No, domaća ekipa se nije predavala te je u trećoj minuti sudijske nadoknade izjednačila na 2:2 golom Milana Pavkova, što je bio konačan rezultat meča.

Dinamo Zagreb je u gostima savladao Krasnodar s 3:2. Roma je također u gostima pobijedila Bragu rezultatom 2:0, a jedan od golova je postigao i bh. napadač Edin Džeko.

Manchester United je kao gost savladao Real Sociedad s ubjedljivih 4:0, a Tottenham ekipu Wolfsbergera, rezultatom 4:1.

Benfica i Arsenal su remizirali 1:1, Lille je poražen od Ajaxa, rezultatom 1:2, a Granada je pobijedila Napoli s 2:0.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Dynamo Kyiv – Club Brugge KV 1:1, Olympiacos – PSV 4:2, Slavia Prag – Leicester 0:0, Young Boys – Bayer Leverkusen 4:3, Antwerp – Rangers 3:4, Maccabi Tel Aviv – Shakhtar Donetsk 0:2, Molde – Hoffenheim 3:3 i Salzburg – Villarreal 0:2.