Liga kup: United protiv Newcastlea za prvi trofej od 2017.

Nogomet 01. feb 202322:59 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Manchester Uniteda očekivano su se plasirali u finale Carabao Liga kupa Engleske nakon još jedne pobjede protiv Nottingham Foresta.

Revanš meč polufinala na Old Trafordu završen je rezultatom 2:0.

Crveni đavoli su praktično cijeli posao završili već u prvoj utakmici u Nottinghamu kada su na City Groundu slavili sa ubjedljivih 3:0.

Zbog toga je Erik ten Hag odmorio neke ključne igrače, a na teren su istrčali igrači koji su do sada imali manju minutažu.

Anthony Martial najavio trijumf domaćina u 73. minutu, da bi samo tri minuta kasnije nakon sjajne akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača, Rashford kao na tacni asistirao Brazilcu Fredu.

Gosti iz Nottinghama se nijednog trenutka nisu predavali, čak su u prvom poluvremenu stvorili nekoliko izglednih prilika, mogli su možda i do počasnog gola, ali je bllo očigledno da je United mnogo jači i da se više nego zasluženo plasirao u finale.

“Crveni đavoli” će se za prvi trofej u sezoni boriti protiv Newcastlea, koji je u drugom polufinalnom dvoboju bio bolji od Southamptona. Finale je 26. februara na stadionu Wembley.

Posljednji trofej United je osvojio 2017. kada je predvođen Joseom Mourinhom u finalu Lige Evrope bio bolji upravo bivšeg kluba Erika Ten Haga.