Liga nacija: Republika Irska deklasirala Škotsku

Nogomet 11. jun 202220:14 > 21:16 0 komentara
Action Images via Reuters/Molly Darlington

Sjajan meč odigrala je Republika Irska u Dublinu na “Aviva” stadionu, savladane su komšije iz Škotske - 3:0.

Republika Irska je bila u nezavidnoj poziciji nakon prva dva meča u Grupi 1 “B” divizije Lige nacija, za začelju tabele, bez osvojenog boda. Ipak, sve je znatno drugačije posle trijumfa nad Škotskom, i to prilično ubjedljivog – 3:0.

Irci su brzo došli do dva gola prednosti, najprije je Brown pogodio na asistenciju Duffyja u 20. minutu, osam minuta kasnije pogodio je Parrot poslije dodavanja Obafemija. Nisu se domaći zalijetali u nastavku, a pobjedu su potvrdili eurogolom Obafemija, napadač Swanseaja je neodbranjivo šutirao sa 25 metara.

Republika Irska je osvojila prve bodove u ovosezonskoj Ligi nacija, pa je na tabeli sustigla upravo Škotsku, ali i Armeniju, koja je u Lođu poražena od lidera grupe, Ukrajine.