Liga prvaka: Rudiger spasio Real u 90+6, remi u Parizu

Nogomet 11. okt 202223:11 0 komentara
REUTERS/Kacper Pempel

Real Madrid izbjegao je poraz u samom finišu utakmice četvrtog kola grupne faze Lige šampiona u Varšavi protiv Shakhtara, odigravši 1:1.

Zbog dobro poznate situacije u Ukrajini Shakhtar domaće utakmice igra u Varšavi. Ali ne manjka domaćinske podrške, što se moglo osjetiti i protiv aktuelnog vladara Evrope.

Na kraju ekipa iz Donetska ipak nije došla do velike pobjede. A tako je bila blizu. Tačnije, sekundi su dijelili Rudare do značajna tri boda, koja bi znatno pomogli u borbi za osminu finala.

Veliki gol, koji je donio nadu ekipi koja već osam godina ne igra u svom Donetsku, djelo je Oleksandra Zubkova, koji je na samom početku drugog poluvremena, u 46. minutu, savladao zemljaka na golu Reala Andriya Lunina i tako donio veliku radost popularnim Rudarima. Djelovalo je da je Shakhatr preživio sve i da su zlata vrijedni bodovi tu.

Ali kralj se ne otpisuje do posljednjeg sudijskog zvižduka. U šestom minutu sjajno je centrirao Toni Kross a najviše je skočio Antonio Rudiger, koji je poznat da dobro reaguje u tim situacijama. Tako je bilo i sada i uspio da donese ipak bod velikom favoritu, koji je bio na koljenima, ali ne i oboren.

U drugom meču ove grupe RB Leipzig je kao gost pobijedio Celtic 2:0. Timo Werner je probio bedem domaćina u 75. minutu, a tri boda osigurao Forsberg devet minuta kasnije.

Derbi Grupe H u Parizu odigrali su PSG i Benfica. Na kraju, rezultat kojim je najmanje zadovoljan Juventus – 1:1. Oba gola su pala poslije penala. Poveo je PSG u 40. minutu, a penal je izveo Kylian Mbappe. Time je mladi Francuz postao rekorder kluba kada su golovi u Ligi šampiona u pitanju. Izjednačenje je doneo Joa Mario u 62. minutu, takođe sa bijele tačke.

REUTERS/Gonzalo Fuentes

Do kraja je Mbappe zatresao ponovo mrežu. Ali je njegov gol u 86. minutu poništen zbog ofsajda. Ovako, ove dvije ekipe u posljednja dva kola ulaze sa gotovo podjednakim šansama za prvo mjesto u grupi.

Još jedan remi, ovog puta u Grupi F. Poslije velike pobjede u gostima, Borussija nije uspjela da pobijedi Sevillu u Dortmundu. Bilo je 1:1. Poveli su gosti u 18. minutu preko Niazua, a izjednjačenje je donio Jude Bellingham u 35. minutu.

REUTERS/Thilo Schmuelgen

Ovom ishodu najviše se obradovao Manchester City, koji je i matematički u osminu finala.