Ligue 1: Messi se oprostio porazom, igrali Kolašinac i Prcić, Hamulić van tima

Nogomet 03. jun 202323:07 0 komentara
REUTERS/Benoit Tessier

Iznenađujućim porazom od Clermonta (2:3), Lionel Messi zatvorio je dio karijere u Paris Saint Germainu. "Sveci" su ranije obezbijedili prvo mjesto.

U oproštaju od sezone, Parižanima nisu vrijedila ni dva gola prednosti, u režiji Ramosa (16) i Mbappea(21).

Uzvratili su Gastien (24), Zeffane (45) i Kyei (63) za konačnih 2:3.

Iz Ligue 1, uz Angers, Ajaccio i Troyes, ispao je i Auxerre. Poraz od Lensa (1:3) vratio je Auxerre u niži rang.

Golom Ganaga, iz 16. minuta, Nantes je pobijedio posljednjeplasirani Angers i u posljednjem trenutku uhvatio slamku spasa.

U Ligi Evrope igraće četvrtoplasirani Rennes, čijim fudbalerima su tri boda na gostovanju Brestu (2:1) bila dovoljna za promociju.

U kvalifikacijama za ligu konferencije igraće Lille. „Doge“ su osvojile samo bod (1:1) u Troyesu i ostale na petom mjestu, iako je trijumf garantovao skok na četvrtu poziciju i plasman u Ligu Evrope.

Poveli su gosti preko Diakitea (52), odgovorio je Rony Lopez (72) za veliko iznenađenje.

Bez Evrope, iznenađujuće, ostao je Monaco. U posljednjim sekundama izgubio je od Toulousea (1:2), ali i dotadašnjih 1:1 držalo je „Kneževe“ ispod crte. Imali su snage samo za izjednačenje, u režiji Ben Yeddera, 15 minuta prije kraja. I ništa više. Said Hamulić nije bio u sastavu.

Nica je za pola sata, sa tri gola, slistila Lyon. Meč je na konačnih 3:1 bio zaključen u 41. minutu. Gosti su ostali bez evropske ulaznice.

Takmičarski značaj nije imao ni duel Lorienta i Strasboruga(2:1). Sanjin Prcić odigrao je drugo poluvrijeme za goste.

Marseille je poražen na gostovanju kod Ajaccioa, a Seda Kolašinac odigrao je cijeli susret.