Liverpool demolirao Uniteda i nanio mu najteži poraz u historiji EPL

Nogomet 05. mar 202319:21 1 komentar
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Liverpoola demolirali su Manchester Uniteda rezultatom 7:0 u utakmici 26. kola Premiershipa.

Nestvarno večer za oba tima počelo je dosta kasno, jer je prvi gol pao tek u 43. minuti. Strijelac je bio Gakpo i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

U drugoj minuti nastavka Darwin Nunez je udvostručio prednost Redsa, a samo tri minute kasnije ponovo je pogodio Gakpo.

Na četvrti gol Liverpoola čekalo se do 66. minute, kada je mrežu De Gee pogodio Mohamed Salah, a devet minuta nakon toga svojim drugim golom, a petim za Liverpool Nunez je označio početak teškog poniženja za Crvene đavole.

Salah je svoj drugi gol na utakmici postigao u 83. minuti susreta, a posao je za nestvarnih 7:0 završio Roberto Firmino u 88. minuti.

Bio je ovo najteži poraz Uniteda od početka Ere Premier League i najteži poraz od 1953. godine.

Liverpool je sada peti na tabeli sa 42 boda, dok je United nakon teškog nokauta treći sa 49.