Liverpool još jednom razočarao navijače, Forest upisao drugu pobjedu u sezoni

Nogomet 22. okt 202215:22 0 komentara
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Nottingham Foresta savladali su u uvodnom susretu 13. kola engleske Premier lige ekipu Liverpoola rezultatom 1:0 i tako priredili veliko iznenađenje.

U prvom dijelu oba tima propustila su nekoliko izglednih prilika. Najbolju za Liverpool imao je Joao Carvalho kada je nakon sjajnog prijema izašao sam na Hendersona, ali je engleski čuvar mreže odbranio njegov udarac. S druge strane veliku šansu za Forest propustio je Gibbs-White.

Forest do prednosti, a ispostavit će se i do velika tri boda stiže u 55. minuti susreta. Nakon jednog prekida Alisson je najprije odbranio udarac Lingarda, da bi bivši napadač Redsa Taiwo Awoniyi loptu poslao u praznu mrežu.

Henderson je bio junak “Šumara” jer je odbranio stopostotnu šansu Alexander-Arnoldu, dok je Virgil van Dijk glavom šutirao tik uz stativu iz veoma dobre prilike. Mogao je junak Jurgena Kloppa biti i Alisson, ali u trećoj minuti nadoknade nije uspio matirati kolegu na suportnoj strani.

Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Treba istaći da Klopp danas nije mogao računati na povrijeđene Darwina Nuneza i Thiaga Alcantaru, što je uz već ranije povrijeđene Luisa Diaza, Arthura, Dioga Jotu, Nabiyja Keitu, Ibrahimu Konatea i Joela Matipa predstavljalo preveliki hendikep.

Za Liverpool je ovo već treći poraz ove sezone i sada zauzima 7. poziciju na tabeli sa 16 osvojenih bodova. S druge strane Forestu je ovo bila druga pobjeda i sada su 19. na tabeli sa 9 osvojenih bodova.