Liverpool nakon triler penal završnice izborio polufinale Liga kupa

Nogomet 22. dec 202123:03 > 23:11 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Liverpoola plasirali su se u polufinale engleskog Liga kupa nakon što su bili bolji od Leicestera u sjajnom susretu. Rezultat u regularnom dijelu susreta glasio je 3:3, ali su Redsi nakon boljeg izvođenja penala izborili prolaz dalje.

Krenule su Lisice furiozno i do prednosti stigle u 9. minuti susreta, a strijelac je bio Jamie Vardy na asistenciju Maddisona. Samo četiri minute kasnije isti igrač je udvostručio prednost.

Alex Oxlade-Chamberlain u 19. smanjuje na 2:1, ali je Leicesteru dva gola prednosti vratio James Maddison spektakularnim golom.

Jurgen Klopp je na poluvremenu napravio trostruku izmjenu i u igru poslao Jotu, Konatea i Milnera što je urodilo plodom.

Upravo je Jota u 68. minuti postigao drugi gol za Redse, da bi Japanac Takumi Minamino u petoj minuti nadoknade poravnao rezultat.

U penal seriji dva igrača Leicestera bila su neprecizna (Thomas i Bertrand), dok za Liverpool nije pogodio Minamino. Prolaz dalje Liverpoolu donio je Jota koji je pogodio u šestoj seriji, prije toga je Bertrandov udarac odbranio Kelleher.

Precizni sa bijele tačke za domaće bili su Milner, Firmino, Chamberlain, Keita i pomenuti Jota, dok su za Leicester pogađali Tielemans, Maddison, Albrghton i Ihenacho.

U polufinalu Liga kupa igraju još Arsenal, Tottenham i Chelsea.