Liverpool pomoću autogolova do pobjede nad Leicesterom

Nogomet 30. dec 202223:01 1 komentar
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Liverpoola savladali su u 18. kolu Premiershipa ekipu Leicester Cityja rezultatom 2:1.

Nije najbolje meč počeo za ekipu Jurgena Kloppa. Lisice su povele već u četvrtoj minuti susreta, a nakon sjajne solo akcije pogodio je Dewsbury-Hall.

Ipak, Liverpool je do kraja prvog dijela stigao do velikog preokreta, a junak je protivnički defanzivac Wout Faes.

On je naime za svega osam minuta dva puta loptu smjestio u vlastitu mrežu.

Najprije je to učinio u 38. minuti. Naime, Alexander-Arnold je uputio centaršut, a Faes u želji da otkloni opasnost lobovao vlastitog golmana Dannyja Warda. Prvi autogol pogledajte OVDJE.

U 45. minuti ponovo se tresla mreža Warda. Ovoga puta je Nunez sjajno prošao, prebacio istrčalog golmana Leicestera, ali je lopta pogodila stativu. Ipak, pomalo uplašeni Faes iza čijih leđa se nalazio Salah loptu je u želji da je izbaci, ponovo poslao u vlastitu mrežu.

Drugi autogol pogledajte OVDJE.

Mogao je Liverpool i do uvjerljivije pobjede, ali Mohamed Salah i Darwin Nunez nisu uspjeli iskoristiti nekoliko izglednih prilika.

Liverpool je 6. na tabeli Premier lige nakon ove pobjede sa 28 osvojenih bodova, Leicester je 13. sa 17 bodova.

U drugom susretu odigranom večeras Brentford je golovima Toneyja i Dasilve savladao West Ham u gostima sa 0:2.