Liverpool ponovo penalima do trofeja, Mount tragičar

Nogomet 14. maj 202221:55 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Osmi put u istoriji, prvi put od 2006. godine Liverpool je osvojio trofej u FA Kupu, drugi put u sezoni pehar su Redsi podigli poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Chelseaja!

Liverpool je osvojio i drugi trofej u sezoni, na gotovo identičan način kao i prvi. Protiv istog rivala, na istom stadionu, poslije Liga kupa ovoga puta u FA Kupu. I ponovo protiv Chelseaja nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca – 6:5.

Sjajan meč odigrali su Liverpool i Chelsea na Wembleyu, sa mnogo tempa, posebno u prvih 90 minuta. Iako se mreže nisu tresle, uzbuđenja je bilo na obje strane. Oba tima pogađali su okvire gola po dva puta, Redsi su to činili u finišu meča, kad je najprije Diaz pogodio spoljni dio stative, odmah potom šansu utakmice propustio je Robertson.

U prvom poluvremenu Plavci su mogli do gola, ali ih je najprije zaustavila stativa prilikom pokušaja Pulišića, potom i prečka kad je direktno iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane ciljao Alonso. Na kraju, kao i u prvom ovosezonskom finalu Liga kupa, o trofeju su odlučivali jedanaestreci.

Ovoga puta Tuchel nije želio da ponovi grešku iz finala igranog 27. februara, na golu je ostavio Mendyja, a Kepa je penale gledao sa klupe. Ni to nije pomoglo Chelseaju, koji je preživio šut za pobjedu Manea u petoj seriji, njegov udarac odbranio je kolega iz reprezentacije Senegala Mendy.

Ipak, Alisson Becker je odbranio i udarac Masona Mounta, a tu priliku nije propustio Tsimikas, Grk je iznenada dobio priliku da izvede penal za trofej, bio je vrlo precizan. Na taj način, doneo je Jurgenu Kloppu jedini trofej koji mu je nedostajao na Ostrvu. Ujedno, Liverpoo je ostao u trci za sva četiri trofeja u sezoni!