Liverpool slavio protiv Palacea, Salah stigao do broja 100 u Premier ligi

Nogomet 18. sep 202117:55 > 18:07 0 komentara
REUTERS/Peter Powell

Fudbaleri Liverpoola savladali su u 5. kolu engleskog Premiershipa ekipu Crystal Palacea rezultatom 3-0.

Od samog početka mogli smo gledati dosta zanimljiv susret na Anfield Roadu. U prvih pet minuta gosti su zaprijetili u dva navrata. Najprije je Zahin udarac Alisson zaustavio uz dosta napora, dok je udarac Bentekea završio na stativi. Na drugoj strani pokušao je Jota, ali je njegov udarac otišao preko gola.

U 38. minuti nevjerovatan promašaj Dioga Jote. Milner je centrirao sa desne strane, Thiago Alcantara je lijepo šutirao, ali Guaita brani njegov udarac. Lopta se odbila do Jote koji sa nekih 5 metara prebacuje loptu preko gola Crystal Palacea.

Liverpool do zaslužene prednosti stiže u 43. minuti susreta. Nakon kornera lopta stiže do Salaha koji šutira, njegov udarac brani Guaita, ali se lopta odbila do Manea koji bez problema pogađa za vodstvo Liverpoola. Bio je ovo deveti uzastopni gol Sadio Manea protiv Crystal Palacea.

Prednost Liverpoola udvostručio je Mohamed Salah u 78. minuti nakon asistencije Virgila van Dijka. Bio je ovo 100. pogodak za Egipćanina u Premier ligi Engleske. Konačan rezultat postavio je Naby Keita u 90. minuti susreta.

Arsenal je upisao drugu pobjedu u sezoni, a izabranici Mikela Artete su u gostima bili bolji od Burnleya sa 1-0. Gol odluke postigao je Martin Odegaard.

Watford je u gostima bio bolji od Norwicha sa 3-1. Goste je u vodstvo doveo Emmanuel Dennis u 17. minuti susreta, ali je rezultat poravnao Finac Teemu Pukki u 35. minuti.

Pobjedu Watfordu je u drugom poluvremenu donio Ismaila Sarr sa dva pogotka. Senegalac je pogađao u 63. i 83. minuti susreta.

Ekipa Southamptona je priredila iznenađenje i odigrala 0-0 na stadionu Etihad protiv Manchester Cityja.