LK: Osam golova u Eindhovenu, pobjede Leicestera i Bodea

Nogomet 10. mar 202223:17 0 komentara
Reuters/Matthew Childs

Spektakularan meč odigrali su PSV i Kopenhagen (4:4), Leicester je pobijedio Rennes (2:0), te Bodo/Glimt ekipu AZ (2:1) u prvim utakmicama osmine finala UEFA Lige konfenrencije

PSV je gubio na svom Phllips stadionu sa 0:1 i 1:3, uspio je u drugom poluvremenu da stigao do izjednačenja 3:3, ali su sjajni Danci opet poveli, da bi veteran 34-godišnji Izraelac Eran Zahavi uspio u 85. minutu da još jednom izjednači i postavi konačan rezultat – 4:4.

Tragičar u domaćem timu mogao je da bude 22-godišnji Cody Gakpo, postigao je prvi i treći gol za Phillipsovce, ali i promašio penal u 62. minutu.

U gostujućem timu istakao se Španac Pep Biel sa dva pogotka.

REUTERS/Ammar Awad

Leicester je pobijedio Rennes sa 2.0. Poveo je golom Marka Albrightona u 30. minutu na asistenciju Harveya Barnesa, da bi na dodavanje Albrightona konačan rezultat postavio Iheanacho u 90+3. minutu.

U Norveškoj su igrali Bode/Glimt i AZ. Poveli su domaći fudbaleri preko Pelegrina u 39, izjednačio je Marokanac Abukhal u 73, da bi minimalnu pobjedu domaćem timu donio Solbaken iz penala u 90+1. minutu.