LK: Sjajan meč Feyenorda i Slavije završen bez pobjednika sa šest golova

Nogomet 07. apr 202220:40 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Fudbaleri Feyenoorda i praške Slavije remizirali su u prvom četvrtfinalnom susretu UEFA-ine Konferencijske lige na De Kuip stadionu u Roterdamu. Rezultat je glasio 3:3.

Poveo je Feyenoord već u desetoj minuti susreta. Engleski fudbaler Reiss Nelson je proigrao Sinisterru, a Nizozemac savladao golmana Slavije Kolara.

Slavija je do poravnanja stigla u 41. minuti kada je pogodio Olayinka, a u 67. minuti Sor je Praškom timu donio potpuni preokret.

Ipak, novo poravnanje Feyenoordu donosi Senesi u 74. minuti nakon dodavanja Dessersa.

Nakon toga obje ekipe propustile su nekoliko izglednih prilika, a novu prednost Nizozemcima donio je Orkun Kokcu u 86. minuti susreta fenomenalnim pogotkom.

I kada su gotovo svi domaći navijači vidjeli pobjedu njihovog tima na scenu je stupio Ibrahim Traore i postavio konačan rezultat susreta, 3:3.

Revanš ovih timova na rasporedu je za sedam dana u Pragu.