LN: Austrija deklasirala Hrvatsku u Osijeku, Danska priredila senzaciju u Parizu

Nogomet 03. jun 202222:43 > 23:38 0 komentara
REUTERS/Christian Hartmann

Fudbaleri Nizozemske savladali su u okviru Lige A grupe 4 Lige nacija ekipu Belgije u gostima sa uvjerljivih 4:1. Senzaciju je priredila Danska koja je sa 1:2 savladala Francusku, dok je Austrija u Osijeku sa 0:3 bila bolja od Hrvatske.

Poveli su Nizozemci već u 40. minuti preko Bergwijna. De Jong je dodao loptu do napadača Tottenhama, a ovaj se namjestio i sa nekih 20 metara pogodio sjajno mrežu Mignoleta.

REUTERS/Johanna Geron

U drugom dijelu uslijedilo je 15 furioznih minuta Nizozemaca.

Depay u 51. pogađa nakon asistencije Berguisa, u 62. Dumfries povećava na 0:3, da bi Memphis Depay u 66. minuti postigao i drugi gol na utakmici za 0:4.

Belgiji je ponušten gol u 78. minuti kada se u nedozvoljenoj poziciji našao Castagne, ali je u trećoj minuti nadoknate Batshuayi ublažio poraz svoje ekipe.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Danska priredila senzaciju

Danska je u Parizu u grupi 1 savladala Francusku sa 2:1 i to nakon preokreta.

Nakon što je prvi dio završen bez golova Trikolori su u 51. minuti stigli do prednosti. Nkunku je uposlio Benzemu, a napadač Real Madrida matirao Schmeichela.

Ipak, veliku pobjedu i preokret Danskoj donio je napadač Trabzonspora Andreas Cornelius. Najprije je pogodio u 68. minuti nakon asistencije Hojbjerga, da bi u 89. donio veliku pobjedu svojoj ekipi nakon dodavanja Maehlea.

Veliko iznenađenje i u Osijeku

U drugom susretu grupe 1 Austrija je na Gradskom Vrtu deklasirala domaću Hrvatsku sa 0:3.

Poveli su gosti u 41. minuti, a strijelac je bio naparač Bologne Marko Arnautović.

REUTERS/Antonio Bronic

Austrija je pobjedu osigurala u drugom dijelu i to preko Gregoritscha u 54., te Sabitzera u 57. minuti. Asistent kod oba pogotka bio je Wober.