Lozano sa penala prekinuo mučenje Napolija

Nogomet 08. nov 202220:37 0 komentara
Tiziana FABI / AFP

Napoli je slavio deveti uzastopni trijumf u Seriji A, ali je ovo bila jedna od najtežih pobjeda tima sa juga Italije ove sezone, Empoli su "slomili" tek poslije jedanaesterca u 69. minutu, kad je precizan sa bijele tačke bio Lozano – 2:0.

Napoli je nastavio sa fantastičnim rezultatima u Seriji A, slavio je i protiv Empolija, pa se ekipa Luciana Spallettija dodatno učvrstila na čelu tabele, sa fantastičnih 38 od moguća 42 boda posle 14 rundi. Napolitancima u leđa gleda Milan sa devet bodova manje, kao i Lazio i Atalanta sa 11 bodova zaostatka.

Zgusnut raspored i naporan ritam primorao je Spallettija da iskombinuje startnu postavu, ali se to prilično osjetilo u igri Napolitanaca. Dugo je Empoli odolijevao, sve do 64. minuta, kad je Marin načinio vrlo loš potez, oborio je u svom šesnaestercu Osimhena, koji je leđima okrenut golu bio na 15 metara od gola.

Dileme nije bilo, sudija Pairetto je pokazao na bijelu tačku, potvrđeno je to i iz VAR sobe. Irving Lozano nije baš najbolje izveo penal, ali je njegov udarac bio isuviše jak, Vicario je pogodio stranu, ali nije uspio da odbrani.

Do kraja meča, uz činjenicu da je Empoli u 74. minutu ostao sa desetoricom kad je isključen Luperto, Napoli je rutinski priveo meč kraju, bez mnogo rizika. Uz drugi gol u finišu meča, Zielinski je odlično ispratio centaršut Lozana i zakucao je loptu sa 12 metara u gol rivala.

Udinese je odlično prošao protiv Spezije u gostima – 1:1. Domaćin je poveo golom Recce u 33. minutu posle odličnog dodavanja Ampadua, a idealnu priliku da duplira prednost imao je u 42. minutu, kad je u nekoliko navrata odbrana tima iz Udinea nekako odoljela.

I ne samo to, gosti su krenuli u kontranapad, pa su preko Slovenca Sandija Lovrića izjednačili, ispostavilo se i osvojili važan bod i već šesti remi ove sezone u Seriji A.