LP: Bez golova u susretu Sakhtara i Intera, Ajax siguran protiv Besiktasa

Nogomet 28. sep 202120:38 > 20:43 0 komentara
REUTERS/Gleb Garanich

Fudbaleri milanskog Intera remizirali su na gostovanju protiv Sakhtara u susretu drugog kola grupne faze Lige prvaka rezultatom 0-0. Ajax je u drugom susretu odigranom u ovom terminu bio siguran protiv Besiktasa sa 2-0.

Prvi su na susretu zaprijetili domaći fudbaleri i to u petoj minuti susreta. Solomon je veoma dobro probio po lijevoj strani, ušao u sredinu, međutim njegov udarac je otišao preko gola Handanoviča.

U devetoj minuti mladi Lassina Traore doživio je tešku povredu i morao je napustiti igru. Nakon jednog zračnog duela nezgodno mu je na nogu pao Denzel Dumfries, a fudbaler iz Burkine Faso je u bolovima ostao na terenu.

Nova velika prilika za Shakhtar viđena je u 20. minuti susreta. Alan Patrick se našao u veoma dobroj prilici, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Nerazzurri su prvu priliku imali u 34. minuti susreta i to preko Edina Džeke. Kapiten bh. reprezentacije je dobio loptu na pet metara od gola, ali je prebacio preko prečke.

Ukrajinci su prijetili i na početku drugog poluvremena. Tete je poslao sjajnu loptu sa desne strane, Patrick je bio spreman poslati je u mrežu, ali je Skriniar sjajno reagovao i izbacio je sa gol linije.

Edin Džeko je za Inter igrao do 55. minute susreta kada ga je zamijenio Joaquin Correa.

Martinez je mogao dovesti Inter u vodstvo u 64 minuti. Pyatov je pogriješio i predao loptu Calhanogluu, turski vezista dodaje do Martineza, ali Argentinac šutira preko gola.

Imao je Correa sjajnu priliku u 87. minuti susreta. Sjajno je prošao po lijevoj strani, namjestio se na desnu nogu šutirao, ali je njegov udarac sjajnom paradom zaustavio iskusni golman Pyatov. Potom je odmah iz kornera nakon te prilike De Vrij šutirao glavom, ali je još jednom sjajno intervenisao veteran na golu Intera.

Inter nakon ovog remija zauzima treće mjesto na tabeli grupe D sa jednim bodom, isto koliko ima i Sakhtar uz nešto lošiju gol razliku.

Inter će u narednom kolu ugostiti Sheriff, dok Sakhtar ide u goste Real Madridu.

U drugom susretu koji je odigran u ovom terminu Ajax je bio siguran protiv Besiktasa

Prvak nizozemske je do prednosti stigao u 17. minuti susreta preko Berghuisa na asistenciju Dušana Tadića, a konačan rezultat je postavio Sebastian Haller u samom finišu prvog poluvremena. Bio je ovo već peti gol u ovosezonskoj Ligi prvaka za napadača iz Obale Slonovače.

Miralem Pjanić je susret propustio zbog povrede.

Ajax nakon ove pobjede trenutno zauzima prvo mjesto na tabeli grupe C sa 6 osvojenih bodova, dok je Besiktas na trećoj poziciji bez upisanih bodova.