LP: “Petarda” Reala protiv Celtica, “poker” Leipziga protiv Shakhtara

Nogomet 02. nov 202220:33 0 komentara
REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Sjajno je počelp posljednje večer grupne faze Lige prvaka u fudbalu. Real Madrid kao prvi u grupi F plasirao su se u osminu finala, nakon što su u Španiji savladali Celtica rezultatom 5:1. Madriđani su grupu okončali ispred Leipziga koji je nanio težak poraz ukrajinskom Shakhtaru od 4:0 .

Madriđani su poveli već u 6. minuti nakon jedanaesterca kojeg je u gol pretvorio Luka Modrić. Madriđani su nastavili dominirati pa su udvostručili vodstvo u 21. minuti preko Rodryga iz novog penala.

Mogao je Caltic smanjiti vodstvo Reala u 35. minuti, i to iz još jednog jedanaesterca, ali je Juranović bio neprecizan.

U drugom poluvremenu smo vidjeli i prvi pogodak iz igre. Dani Carvajal je u 51. minuti sjajno uposlio Marca Asensia za 3:0, a deset minuta kasnije Real je postigao i četvrti pogodak. Valverde je nisko centrirao sa desne strane, pronašao Viniciusa Juniora, koji je proslijedio loptu u mrežu.

Pravi potop doživio je Celtic u 72. minuti. Lucas Vasquez je sa desne strane dodao do Valverdea, koji snažno iz prve šutira na gol Joeja Harta i pogađa za 5:0.

Gosti su ipak uspjeli doći do utješnog pogotka, koji je postigao Jota iz slobodnog udarca u 84. minuti.

Težak poraz Shakhtara od Leipziga

U drugom meču grupe F, RB Lepzig je bez velikih problema savladao ukrajinski Shakhtar rezultatom 0:4.

Nkunku je prvi pogodio u 10. minuti za 0:1 na asistenciju Wernera, što je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

U petoj minuti drugog poluvremena prednost Leipziga udvostručio je Andre Silva, a asistent je bio Simakan. Na 0:3 prednost njemačkog tima povećao je Szoboszlai u 62. minuti, a za 0:4 pogodio je bivši Dinamovac Dani Olmo u 68. minuti.

Sa početkom od 21 sat odigrat će se i ostalih šest mečeva u grupama E, G i H.