LP: Zenit rutinski protiv Malmoa, gol Pessine dovoljan za pobjedu Atalante

Nogomet 29. sep 202120:39 > 20:45 0 komentara
REUTERS/Anton Vaganov

Fudbaleri Zenita savladali su Malmo u drugom kolu grupne faze UEFA-ine Lige prvaka rezultatom 4-0. Atalanta je sa 1-0 bila bolja od Young Boysa.

Zenit je krenuo odlučno od prve minute, a do prednosti su stigli u devetoj minuti susreta. Claudinho je primio loptu u šesnaestercu i pogodio nebranjeni dio mreže golmana Dahlina.

Pokušao je Antonio Mirko Čolak pet minuta kasnije poravnati rezultat. Našao se u dobroj prilici neometan na rubu kaznenog prostora, ali je njegov udarac otišao tik pored stative.

U narednom napadu pokušao je Rakitsky iz velike udeljnosti, ali je golman Malmoa odbranio njegov udarac.

Christiansen je u 16. minuti imao novu priliku za Malmo. Lopta se odbila do njega na samo par metara od gola, ali je šutirao preko prečke.

Imao je priliku i Rakip za Malmo, ali ni on nije bio precizan.

U nastavku je Zenit imao inicijativu, u nekoliko navrata je pokušavao Brazilac Malcom, ali bezuspješno.

Baš kao i na početku prvog dijela, Zenit postiže gol i na starcu drugog. Rakitskiy je uputio sjajan centaršut, a Daler Kuzyaev glavom efektno pogodio gol Malmoa.

Tri minute kasnije dodatni problem za goste. Reprezentativac BiH Anel Ahmedhodžić je igrao rukom, a sudija Sidiropolus nakon konsultacije VAR-a bh. defanzivcu pokazao direktan crveni karton.

Prvak Rusije je brojčanu prednost krunisao u 83. minuti kada je Sutorin sa distance postiao fenomenalan pogodak. Konačan rezultat postavio je Wendel u petoj minuti nadoknade.

Zenit nakon ove pobjede zauzima drugu poziciju na tabeli grupe H sa 3 boda, dok je Malmo posljednjeplasirani bez bodova.

U drugom susretu koji je odigran u ovom terminu Atalanta je savladala Young Boyse sa 1-0.

Trenutak odluke desio se u 68. minuti susreta kada je Mattia Pessina pogodio na asistenciju Zapate.

Propustili su izabranici Gian Pierre Gasperinija do kraja susreta još nekoliko izglednih prilika, ali je gol talijanskog reprezentativca bio dovoljan za prva tri boda u novoj sezoni.

Atalanta nakon ove pobjede ima četiri boda i barem za kratko je preuzela lidersku poziciju na tabeli, dok je Young Boys drugi sa 3 boda.