Lukaku Ibrahimoviću ukrao šou, Češka lako riješila Poljsku

Nogomet 24. mar 202322:52 0 komentara
Anders Wiklund/TT News Agency via REUTERS

Fudbaleri Belgije savladali su Švedsku rezultatom 3:0 u prvom kolu kvalifikacija za EURO 2024. godine u Njemačkoj.

Švedska je dočekala Belgiju, a na klupi je priliku čekao da poslije skoro godinu dana zaigra u nacionalnom dresu legendarni Zlatan Ibrahimović. I ušao je u 74. minutu 41-godišnji napadač Milana, ali on nije bio centralna ličnosti kvalifikacione premijere. Već njegov konkurent iz gradskih derbija Romelu Lukaku. Belgija je slavila kao gost protiv Švedske 3:0 a sva tri gola postigao je upravo Big Rom. Kod prva dva gola asistirao mu je Dodi Lukebakio.

U okviru ove Grupe F Austrija je na svom terenu opravdala ulogu favorita i pobijedila Azerbejdžan 4:1. Dva gola postigao je Sabitzer u 28. i 50. minutu za 3:0. Između ta dva gola u 29. minutu u strelce se upisao Gregoritsch. Mahmudov je smanjio u 64. minutu na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Braumgartner na asistenciju Sabitzera.

Što se tiče Grupe E Češka je prilično lako u Pragu savladala Poljsku 3:1. Prva dva gola Knedličke postigle su posle samo tri minuta utakmice, preko Krejčija u prvom i Kvančare u trećem minutu. Konačnih 3:0 postavio je Kuhta u 64. minutu. Počasni gol za Poljake postigao je Šimanski u 87. minutu. U drugom susretu ove grupe viđen je jedini remi. Moldavija i Farska Ostrva odigrali su 1:1. Poveli su gosti preko Mikkelsena u 27. dok je bod Moldavcima doneo Nicolescu u 86. minutu iz penala.