Lyon savladao Lille i plasirao se u četvrtfinale Kupa

Nogomet 08. feb 202321:01 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Lyon je nakon boljeg izvođenja penala slavio pobjedu protiv Lillea u osmini finala Francuskog kupa.

Lyon je poveo 2:0 golovima Cherkija (8) i Lacazettea (23), no Lille se uspio vratiti preko Davida (29-11m) i Zhegrove (64), pa se pristupilo izvođenju penala . Sva četiri igrača Lyona, među kojima je kao četvrti bio i Lovren, bila su sigurna, dok je Lopes obranio udarac Bayeu, dok je Weah zatresao gredu.

Putem penala plasman u četvrtfinale izborio je i Nantes na gostovanju protiv Angersa, nakon 90 minuta je bilo 1:1, a nakon penala 5-3 za Nantes, te Annecy koji je s ukupnih 7-6 kao gost svladao FC Pariz, nakon 90 minuta je također bilo 1:1.

Drugoligaš Rodez je kao gost iznenadio Auxerre svladavši ga sa 3:2, Toulouse je svladao Reims sa 3:1, a Grenoble Vierzon sa 1:0.