Lyon zabranio navijačima gostovanja nakon nereda u Parizu

Nogomet 20. dec 202119:06 > 19:22 0 komentara
printcsreen

Čelnici Olympique Lyona odličili su da do daljeg zabrane svojim navijačima organizovan odlazak na gostujuće utakmice nakon nereda u Kupu protiv Parisa.

Tim povodom francuski klub je izdao saopštenje u kome se kaže da, dok se ne utvrdi identitet huligana, Lyon zabranjuje grupama navijača da oganizovano idu na gostovanja.

U petak, 17. decembra, u pauzi između dva poluvremena, navijači Lyona su kao gosti napali pristalice drugoligaša Parisa tokom čega je publika morala da bježi sa tribina i istrči na teren. Tom prilikom huligani su ih zasipali pirotehnikom.

Utakmica na kraju nije završena nakon što je poslije prvog poluvremena rezultat bio 1:1. Ostalo je da disciplinski organi francuskog fudbala donesu konačnu odluku.