Maccabi Tel Aviv uvjerljiv protiv Alashkerta, “nula” u Haifi

Nogomet 14. sep 202118:25 0 komentara
Maccabi Tel Aviv

Fudbaleri Maccabi Tel Aviva savladali su u prvom kolu UEFA-ine Konferencijske lige ekipu armenskog Alashkerta rezultatom 4-1.

Hrvatski napadač Stipe Perica ušao je u historiju postigavši prvi gol u novoosnovanom takmičenju pod okriljem UEFA-e. Igrala se 13. minuta kada je povremeni reprezentativac Hrvatske pogodio na asistenciju Dana Bitona. Ipak, samo 4 minute kasnije Alashkert stiže do poravnanja preko Embala.

Izraelski tim do novog vodstva stiže u 32. minuti preko Gavriela Kanichowskyog, asistent i kod ovog gola bio je Dan Biton. Krilni fudbaler Maccabia je nakon dvije asistencije u samom finišu prvog poluvremena upisao se i u listu strijelaca. Bio je siguran sa bijele tačke.

Konačan rezultat u 72. minuti postavio je Matan Hozez na asistenciju Stipe Perice.

Tako su fudbaleri iz Tel Aviva upisali prva tri boda u grupi A, a u njoj se još nalaze LASK i HJK. Ovi timovi svoj susret igraju u četvrtak sa početkom od 18 sati i 45 minuta.

U drugom danas odigranom susretu Maccabi Haifa i Feynoord su u okviru grupe E odigrali susret bez pogodaka.