Mađari neriješeno sa Nijemcima, Depay promašio penal u 90+1

Nogomet 11. jun 202222:55 > 23:03 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

U mečevima trećeg kola Divizije A Lige nacija u grupama 3 i 4 nije bilo pobjednika ni u jednom od četiri meča. U Diviziji C Turska je slavila u Luksemburgu 2:0, dok su Farska Ostrva savladala Litvaniju 2:1.

Nastavlja se za uzbudljivim rezultatima u Grupi 3 elitne divizije. U reprizi finala EURO Engleska i Italija na Molineuxu odigrale su neriješeno bez golova. Pobjednika nije bilo ni u drugom meču grupe, ali je viđen odličan fudbal i dva gola.

Mađarska i Njemačka na kraju su odigrale 1:1. Poveli su Mađari preko Nagyja u šestom minutu. A samo tri minuta kasnije Hoffman je novim golom donio izjednačenje. Na kraju nije bilo više golova, ali je bilo dosta šansi, o čemu svjedoči nevjerovatan podatak da su obje ekipe imale čak po devet udaraca na gol.

U Grupi 4 sjajan meč odigrali su Nizozemska i Poljska. Poljaci su vodili 2:0 golovima Casha u 18. i Zielinskog u 49. minutu. Oranje je došlo do izjednačenja u samo tri minuta. Klassen u 51. i Dumfries u 54. minutu donijeli su poravnanje. Nizozemska je imala veliku priliku za pobjedu, pošto je dobila penal u prvom minutu nadoknade. Ali je Memphis Depay pogodio stativu i Nizozemsci nisu došli do treće pobjede u ciklusu.

Belgija je u Walesu vodila od 51. minuta golom Tielemansa. Ali Vels je u 87. minutu došao do boda golom Johnsona.

Odigrana su i dva meča Grupe 1 Divizije C. Turska je u gostima savladala Luksemburg 2:0 golovima Calhanoglua iz penala u 37. minutu i Dursuna u 76. minutu. Farska Ostrva pobijedila su Litvaniju 2:1 i to posle preokreta. U šestom minutu Chernych je doveo Litvance u vodstvo, ali su Farani preko Davidsena iz penala u 20. i Andreasena u 45. minutu do poluvremena preokrenuli i na kraju zabilježili pobjedu.