Mainz deklasirao Herthu, Koln u finišu savladao Wolfsburg

Nogomet 14. dec 202122:26 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Večeras su odigrana tri susreta u 16. kolu njemačke Bundeslige, a pobjede su ostvarili Mainz, Arminia i Koln.

Mainz je kod kuće deklasirao Herhu sa uvjerljivih 4:0. Domaće je u prednost doveo Lee Jae-Sung u 19. minuti, a na 2:0 je povisio Hack na asistenciju Stacha u samom finišu prvog dijela.

Widmer pogađa lijepo u 49. minuti nakon proigravanja Caricola, da bi konačan rezultat u 79. minuti postigao Boetius.

Koln u sjajnom susretu bolji od Wolfsburga

Koln je sa 3:2 u gostima bio bolji od Vukova. Wolfsburg je bio taj koji je prvi stigao u prednost preko Nmeche koji je pogodio na asistenciju Bakua već u osmoj minuti susreta. Ipak, do kraja prvog dijela Modeste je donio poravnanje Kolnu.

Domaćin je bio konkretiniji protivnik na početku drugog poluvremna, a do prednosti ih je u 51. minuti doveo Weghorst.

Ipak, Koln do kraja susreta stiže do preokreta preko Utha koji je pogodio u 73. te Modestea koji je drugi gol postigao u 89. minuti nakon asistencije Schindlera.

U posljednjem susretu odigranom večeras Arminia je golovima Okugawe i Wimmera bila bolja od Bochuma sa 2:0.

Nakon 16 kola Mainz zauzima 6. poziciju sa 24 osvojna boda, Koln je 8. sa 22, Wolfsburg i Bochum su 11. odnosno 12. sa po 20 bodova. Hertha je 14 sa 18, dok je Arminia pretposljednjeplasirana sa 13 bodova.