Majstorija Casemira za veliku pobjedu Brazila protiv Švicarske

Nogomet 28. nov 202218:53 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Fudbaleri Brazila savladali su u drugom kolu Grupe G na Svjetskom prvenstvu u Kataru selekciju Švicarske rezltatom 1:0. Igrač odluke bio je Casemiro.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga zanimljivog, a vrijedi izdvojiti priliku Viniciusa, te dalekometni udarac Raphinhe.

Drugo je donijelo nešto više uzbuđenja. Widmer i Sow su prijetili golu Alissona, ali je odbrana Brazila sjajno reagovala.

Brazil je zatresao mrežu protivnika u 64. minuti susreta, ali je gol Viniciusa Juniora poništen nakon reakcije iz VAR sobe.

Ipak, Selecao do prednosti stiže u 83. minuti susreta. Casemiro je šutirao fenomenalno i matirao Yanna Sommera.

Tako je Brazil upisao i drugu pobjedu na ovogodišnjem Mundijalu.

Brazil je lider nakon dva odigrana kola sa 6 bodova, Švicarska ima 3, dok Kamerun i Srbija imaju po jedan bod.