Mallorca slavila na teškom gostovanju, Hadžikadunić odigrao cijeli meč

Nogomet 17. apr 202322:56 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

U posljednjoj utakmici 29. kola LaLige Mallorca je gostovala u Vigu kod Celte i zabilježila pobjedu rezultatom 0:1.

Iako su gosti dominirali u posjedu lopte tokom većeg dijela susreta, izglednije šanse imala je Mallorca. Najbolju je imao Ndiaye u 16. minuti kada je sa distance šutirao, ali lopta odlazi malo pored gola domaćih.

Pet minuta kasnije gosti su stigli u vodstvo preko istog igrača. Nakon jednog centaršuta najviši u skoku bio je Muriqi koji je proslijedio loptu do napadača, a ovaj sa samo nekoliko metara trese mrežu za 0:1.

U drugom dijelu situacija na terenu se nije mijenjala. Najbolju priliku za domaće imao je Tapija u finišu susreta koji šutem sa velike udaljenosti pogađa prečku.

Cijeli meč za Mallorcu odigrao je bh. fudbaler Dennis Hadžikadunić.