Manchester United nakon velikog preokreta slavio u derbiju protiv Cityja

Nogomet 14. jan 202315:25 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Manchester Uniteda slavili su u velikom gradskom derbiju protiv Manchester Cityja nakon preokreta rezultatom 2:1.

Nismo imali priliku mnogo toga vidjeti u prvih 45 minuta, iako je i u tom periodu tim Erika Ten Haga bio dosta bolji rival.

Ipak, u drugom poluvremenu viđeno je mnogo više uzbuđenja. Do prednosti su stigli Građani i to u 60. minuti. Strijelac je bio Jack Grealish nakon asistencije Kevina De Bruynea. Reprezentativac Gordi Albiona je pogodio samo tri minute nakon ulaska u igru.

Međutim, nisu se Crveni đavoli predavali. Nastavili su sa silovitim napadima, a do poravnanja su stigli u 78. minuti susreta. Casemiro je dodao do Brune Bernandesa, a Portugalac sjajno matirao Edersona. Pomoćni sudija je najprije pokazao na ofsajd poziciju, ali je nakon konsultacije iz VAR sobe pogodak priznat.

Veliki preokret i veliku pobjedu Manchester Unitedu donio je Marcus Rashford u 82. minuti. Rezervista Alejandro Garnacho se poigrao sa defanzivcima Cityja, uposlio Rashforda kojem nije bilo teško da matira brazilskog čuvara mreže.

Mogao je United postići i treći pogodak, ali se Rahsford u sudijskoj nadoknadi nije snašao iz veoma dobre pozicije.

United se nakon ove pobjede popeo na treću poziciju tabele Premiershipa sa 38 osvojenih bodova, City je pozicioniran stepenik više, sa bodom više od Manchester Uniteda.