Manchester United rutinski protiv Burnleya (VIDEO)

Nogomet 30. dec 202123:08 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Manchester Uniteda savladali su u 20. kolu engleskog Premiershipa ekipu Burnleya rezultatom 3:1.

Krenuli su Crveni đavoli dosta ofanzivno i za 35 minuta riješili pitanje pobjednika.

United je u prednost doveo Scott McTominay u osmoj minuti susreta. Ronaldo je vratio loptu škotlanđaninu koji je neometan šutirao sa distance i lijepo pogodio mrežu Popea.

Jadon Sancho je u 27. minuti sjajno povukao loptu po lijevoj strani, sjurio se u šesnaesterac, izbacio defanzivca gostiju šutirao, a loptu u vlastitu mrežu skrenuo Ben Mee.

Cristiano Ronaldo je u 35. minuti postigao i treći gol za United. Ponovo je McTominay ostao neometan i šutirao sa distance. Ovoga puta je pogodio stativu, ali lopta se odbila na nogu Cristiana Ronalda koji je neometan smjestio u mrežu Burnleya.

Sve što su gosti uspjeli uraditi jeste gol Aarona Lennona iz 38. minute.

Ekipa Ralfa Rangnicka je u drugom poluvremenu rutinski sačuvala prednost i došla do tri vrijedna boda.

United nakon 20 odigranih kola zauzima 6. poziciju na tabeli Premier lige sa 31 osvojenim bodom, dok je Burnley 18. sa 11 bodova.