Marseille umalo da ispusti pobjedu u Montpellieru, Kolašincu 90 minuta

Nogomet 02. jan 202321:36 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Fudbaleri Olimpiquea iz Marsellea pobjedili su u gostima tim Montpelliera u utakmici 17. kola Ligue 1 Francuske.

Gosti iz Marseillea opravdali su ulogu favorita i osvojili sva tri boda, ali su nepromišljenim potezima u finišu meča dozovolili domaćem timu da im ozbiljno priprijeti.

Ekipa bh. fudbalera Seada kolašincca povela je u 47. minutu golom Portugalca Nuna Tavaresa koji za Marseille igra kao pozajmljen igrač Arsenala.

Kada je u 61. minutu domaći fudbaler Maxime Esteve postigao autogol činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, tri minuta prije kraja regularnog kraja meča strijelac prvog gola Nuno Tavares nepromišljeno dobija crveni karton zbog nesportskog ponašanja i gosti ostaju sa deset igrača.

Četiri minuta kasnije i golman Marseillea Španac Pau Lopez neoprezno pravi faul u svom šesanestercu i sudija pokazuje na penal. Teyi Savagne je sigurno realizovao najstrožu kaznu i domaći tim je neočekivano dobio priliku da u posljednjih nekoliko minuta sa igračem više pokuša da dođe do izjednačenja. Na sreću gostiju, napadi fudbalera Montpeliera ipak nisu doneli promjenu. Meč je završen rezultatom 1:2.

Sead Kolašinac  je za Marseille odigrao svih 90 minuta.

Olimpique se nakon ove pobede učvrstio na trećem mjestu na tabeli sa 36 bodova, tri više od Monaca na četvrtoj poziciji. Montpellier je 14. na tabeli sa 17 bodova.