Martinez riješio milanski derbi, Džeki 70 minuta igre

Nogomet 05. feb 202322:41 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Intera savladali su u 21. kolu talijanske Serie A ekipu velikog rivala - Milana minimalnim rezultatom 1:0.

Krenuo je Inter dosta odlučnije od samog početka utakmice, dok je Milan u pojedinim trenucima, osobito prvog dijela, djelovao potpuno bezopasno.

Trenutak odluke desio se u 34. minuti susreta. Calhanoglu je izveo sjajan korner, a Martinez ostao sam i glavom matirao Tatarusanua.

Nastavljali su Nerazzuri sa napadima, ali se mreže do kraja susreta nisu tresle.

Martinez je u samom finišu matirao i po drugi put Tatarusanua, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko, za Inter je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Romelu Lukaku. S druge strane Rade Krunić je odigrao čitav meč za Rossonere.

Inter je drugi na tabeli Serie A nakon ove pobjede i ima 43 osvojena boda. Milan, koji brani trofej prvaka, trenutno je tek šesti sa 38 bodova, 18 bodova manje u odnosu na prvoplasirani Napoli.