Materijal su za Scudetto: Napoli slavio u Bergamu

Nogomet 03. apr 202217:23 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

Napoli nastavlja da pritiska vodeći Milan, pošto je u meču 31. kola slavio kao gost protiv Atalante u Bergamu 3:1.

Ne pitaju se samo oni da li će se domoći Scudetta. Ali da su spremni, to više sada niko ne bi trebalo da sumnja. Napoli je u Bergamu pokazao da umije da se nosi sa pritiskom i došao do velike pobjede, koja ih vodi na diobu prvog mjesta.

Iako je već poznato da igra posljednju sezonu riješio je Lorenzo Insigne da se navijačima i klubu oduži titulom, koja se ispod Vezuva čeka još od legendarnog Diega Maradone. U 14. minutu doveo je Napoli u vodstvo, pošto je sigurno realizovao penal. U 37. minutu asistirao je Politanu za 2:0, čime je najavljena velika pobjeda.

Atalanta je u 58. minutu, na radost navijača Milana, Intera i Juventusa postigla gol preko Martina de Roona i smanjila na 2:1. Ipak, nije došla do boda, a pobjedu gostiju definitivno je potvrdio Elmas u 81. minutu.

U drugom meču u ovom terminu Udinese je kod kuće Cagliari 5:1, uz hat-trick Beta.