Mbappe se obrukao, za minut promašio dva penala i čist zicer

Nogomet 01. feb 202321:45 0 komentara
REUTERS/Lee Smith

Reprezentativac Francuske i ponajbolji fudbaler na svijetu, Kylian Mbappe pošteno se obrukao na gostovanju protiv ekipe Montpelliera u francuskoj Ligue 1.

U desetoj minuti PSG je od protivnika iznudio jedanaesterac, a Mbappe je uzeo loptu. Šutirao je u golmanovu desnu stranu, ali je Lecomte prozreo njegovu namjeru i odbranio jedanaesterac.

Sudija Pignard je vidio nedozvoljeno kretanje u šesnaestercu, pa je naredio da se penal ponovi. Mbappe je ovaj put šutirao u lijevu stranu, ali i ovaj put je Lecomte odbranio. Nevjerovatno, ali lopta se odbila Mbappeu, koji je iz velike blizine promašio cijeli gol, te je rezultat ostao 0:0.

Da stvari budu gore za PSG, gol koji je postigao Lionel Messi u 35. minuti poništen je zbog ofsajda nakon intervencije VAR sobe.