Meksiko uvjerljiv protiv Francuske, Kessie za pobjedu Obale Slonovače

Nogomet 22. jul 202113:49 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Reprezentacija Meksika upisala je uvjerljivu pobjedu protiv selekcije Francuske rezultatom 4-1 u prvom susretu Olimpijskog fudbalskog turnira.

Takmičenje počelo danas na stadionu Tokio, a osvajači naslova iz 2012. godine, Meksikanci, bili su sigurni protiv Trikolora u prvom kolu Grupe A.

Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu. Vega je doveo Meksiko u vodstvo u 47. minuti, da bi na 2-0 povećao Cordova 7 minuta kasnije.

Francuzi smanjuju na 2-1 prego Gigniaca koji je pogodio u 69. minuti susreta.

Ipak, pobjedu Meksikanaca ovjerio je Antuna u 80., odnosno Eduardo Aguirre u prvoj minuti sudijske nadoknade.

U preostalim susretima odigranim do sada, Španija i Egipat odigrali su bez golova, dok je Novi Zeland savladao Južnu Koreju minimalnim rezultatom 1-0. Strijelac jedinog pogotka bio je napadač Burnleya Chris Wood u 70. minuti susreta.

Obala Slonovače bila je bolja od Saudijske Arabije sa 2-1.

Obala Slonovače povela je u 39. minuti susreta. Strijelac autogola bio je Abdulelah Al-Amri. Saudijci su izjednačili pet minuta kasnije, a strijelac je bio Salem Al Dawsari.

Ipak, Slonovača do pobjede stiže u 66. minuti, a strijelac je bio fudbaler Milana Frank Kessie.