Messi i Mbappe kreirali novu pobjedu PSG-a u francuskom šampionatu

Nogomet 21. okt 202222:53 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Fudbaleri Paris Saint Germaina u uvodnom susretu francuske Ligue 1 bili su sigurni na gostovanju protiv Ajaccioa rezultatom 0:3.

Parižani su do prednosti stigli u 24. minuti susreta, a strijelac je nakon asistencije Lionela Messija bio Kylian Mbappe.

U 78. minuti ovaj dvojac je zamijenio uloge. Ovoga puta je Mbappe uposlio Argentinca, a ovaj matirao Leroya.

Četiri minute kasnije Messi upisuje drugu asistenciju na ovom susretu, a Mbappe drugi gol za konačan rezultat.

Za Paris Saint Germain ovo je bila 10. pobjeda ove sezone čime zauzimaju uvjerljivo prvo mjesto na tabeli sa 32 osvojena boda. Ajaccio je 18. sa 8 bodova.