Messi postigao dva od tri najljepša gola grupne faze Lige prvaka

Nogomet 11. nov 202219:38 0 komentara
REUTERS/Sarah Meyssonnier

UEFA je saopštila koja su tri gola proglašena za najbolje nakon grupne faze takmičenja, u izboru navijača.

Prvo mesto pripalo je Lionelu Messiju za pogodak u Lisabonu na utakmici trećeg kola između Benfice i njegovog Paris Saint Germainu završene neriješeno 1:1. Slavni 35-godišnji Argentinac je sjajno reagovao u 22. minutu nakon akcije sa Brazilcem Neymarom i u svom stilu doveo Svece u vodstvo.

Drugo mjesto pripalo je napadaču Manchester Cityja Erlingu Haalandu za pogodak u drugog kolu protiv njegovog dojučerašnjeg kluba Borussije iz Dortmunda (2:1). Norvežanin je u stilu čuvenog Johana Cruyffa donio pobjedu Građanima u 84. minutu.

Zanimljivo je da i treće mjesto pripalo Messiju i to za gol na utakmici petog kola sa izraelskim Maccabijem (7:2). Na tom meču Slavni Argentinac je postigao dva gola, a priznanje je dobio za prvi, vodeći pogodak na utakmici.

Leo Messi je ove sezone odigrao 18 utakmica, postigao 12 golova i zabilježio 14 asistencija u svim takmičenjima.