Milan od gotovog napravio veresiju: od 2:0 do 2:2

Nogomet 08. jan 202322:44 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana savladali su Romu u okviru 17. kola Serie A rezultatom 2:1 i vratili se na drugo mjesto tabele.

Milan je bolje otvorio meč, Rossoneri su držali posjed lopte i stvarali šanse, ali iz igre nisu uspijevali ugroziti golmana Rome Rui Patricija.

Gol je ipak došao, ali iz prekida. Tonali je izveo korner, a najbolje se u šesnaestercu snašao Pierre Kalulu, koji je doveo Milan u vodstvo.

Pri rezultatu 1:0 Milanezi su otišli na odmor, a napadački fudbal od domaćeg i dosta defanzivan od gostujućeg tima smo gledali i u nastavku.

Defanzivni pristup se odbio o glavu izabranicima Josea Mourinha, koji su bili prisiljeni ponovo vaditi loptu iz vlastite mreže u 77. minuti. Leao je u svom stilu pobjegao protivnicima po lijevoj strani, uposlio Pobegu u srcu šesnaesterca i pogodio za dvostruko vodstvo Milana.

Tek tada su se probudili fudbaleri “Vučice”, koji su iskoristili želju igrača Milana da zatvore utakmicu, preuzeli su inicijativu i iz prvog šuta u okvir gola pogodili za 2:1. Strijelac je bio Ibanez, a minut je bio 87.

Ipak, to nije bilo sve. U 94. minutu utakmice, nakon loše reakcije odbrane Rossonera Tammy Abraham je izjednačio na konačnih 2:2.

Potencijalni reprezentativac BiH, Benjamin Tahirović, koji nastupa u dresu Rome, igrao je posljednjih pola sata utakmice.

Milan je treći i ima 37 bodova, Roma je šesta sa 31 osvojenim bodom.