Milan ponižen na Olimpicu, Lazio slavi veliku pobjedu

Nogomet 24. jan 202322:39 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Veliki derbi odigran je večeras na Olimpicu, a sastali su se Lazio i Milan.

Otvaranje je pripalo ekipi Maurizija Sarrija, a Lazio je poveo već u šestoj minuti. Sjajno je probio Zaccagni po lijevoj strani uputio dodavanje u šesnaesterac, a tamo je Sergej Milinković-Savić preciznim udarcem zatresao mrežu protivnika. Pred sami kraj prvog dijela, domaći su udvostručili vodstvo. Marušić je šutirao i pogodio okvir gola, a odbijanac je u praznu mrežu pospremio Zaccagni.

Milan je pružio dosta bolju partiju u drugom poluvremenu. Prijetili su Bennacer i Leao, ali su bili za malo neprecizni.

I dok su Rossoneri tražili gol koji bi ih vratio u utakmicu, dogodila se greška u odbrani. Kalulu je oborio protivnika, a sudac je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Luis Alberto. Međutim, to nije bio konačan rezultat. U 74. minuti sjajnu akciju Lazija zaključio je Anderson za 4:0.

U sljedećem kolu Nebeskoplavi dočekuju Fiorentinu, a Milan će na San Siru ugostiti Sassuolo.