Milan razbio Monzu: Briljirao Diaz, prvijenac Origija

Nogomet 22. okt 202220:04 0 komentara
MIGUEL MEDINA / AFP

Milan je u meču 11. kola Serije A savladao Monzu 3:1 i došao na diobu prvog mjesta na tabeli.

Ovaj meč mnogi su nazivali prijateljskim s obzirom da su čelnici Monze nekadašnji legendarni rukovodioci Milana Silvio Berlusconi i Adriano Galliani. Možda i može da se tako kaže s obzirom da nije bilo puno drame i sve je praktično riješeno poslije prvih 45 minuta.

U tom periodu svoj šou imao je Brhaim Diaz, koji pokazuje da se nalazi u sjajnoj formi. Kao i protiv Juventusa prije nekoliko sedmica i sada je na gotovo isti način postigao gol protiv Monze. Uzeo je loptu na polovini terena, stuštio se ka golu gostiju i odlično finiširao u 16. minutu za 1:0.

Salernitana slavila protiv Spezije, ali je meč prošao u znaku Francka Riberyja

Isti igrač povisio je na 2:0 u 41. minutu. Ovog puta asistent mu je bio Divock Origi, kome je to prvi gol ili asistencija od kada je kao slobodan igrač došao na San Siro.

Da je ovo veče belgijskog napadača pokazao je u 65. minutu, kada se prvi put u strijelce upisao u dresu Milana. Asistent mu je bio Messias za 3:0. Time su praktično ovjerena nova tri boda, a do kraja utakmice Monza je uspjela da postigne počasni gol. Strijelac je bio Ranocchia u 70. minutu.

Ali to nije bilo sve što se golova tiče. Milan je još jednom zatresao mrežu. Ovog puta strijelac je bio u 84. minutu Leao koji je ušao sa klupe, a asistirao mu je Theo Hernandez.

Bh. reprezentativac Rade Krunić nije ulazio u igru za Milan.