Milan upisao i drugu pobjedu u novoj godini: Rossoneri rutinski protiv Venezije

Nogomet 09. jan 202214:23 > 16:05 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana savladali su u 21. kolu talijanske Serie A u gostima tim Venezije uvjerljivim rezultatom 0:3.

Rossoneri su poveli već u drugoj minuti susreta. Leao je sjajno probio po lijevoj strani, ubacio loptu za Zlatana Ibrahimovića kojem nije bilo teško da je smjesti u mrežu.

Nastavila je četa Stefana Piolija sa napadima i u drugom poluvremenu, a na novi gol se nije dugo čekalo. Već u 48. minuti Leao je proigrao Thea Hernandeza koji udvostručava prednost.

U 58. minuti dodatni problem za Veneziu. Svoboda je igrao rukom u šesnaestercu, a sudija Massimiliano Irrati mu pokazao direktan crveni karton, ali i na bijelu tačku.

Siguran egzekutor bio je Theo Hernandez koji je tako postavio i konačan rezultat.

Bh. reprezentativac Rade Krunić cijeli meč je odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Milan nakon ove pobjede barem za kratko je zauzeo lidersku poziciju na tabeli i sada ima 48 osvojenih bodova, dva više od Intera koji danas igra protiv Lazija. Venezija ja 16. sa 17 bodova.