Minimalac Atalante u Veroni, Đuriću pet minuta

REUTERS/Daniele Mascolo

Salernitana, ekipa koja je prošle sezone u posljednjem kolu opstala u Seriji A, u trećem kolu ove sezone došla je do prvog trijumfa, protiv Sampdorije – 3:0. S druge strane Atalanta je upisala gostujući minimalac protiv Verone.

Atalanta je opravdala ulogu favoritana gostovanju Veroni. Plavo-crnima je za trijumf i sedmi bod u tri kola Serije A bio dovoljan jedan pogodak, u kooperaciji Holanđana, asistent je bio De Roon, egzekutor Koopmeiners u 50. minutu.

Salernitana je na stadionu “Arechi” odigrala sjajan meč protiv Sampdorije, ekipa Davidea Nikole u ranoj fazi meča došla je do dva gola prednosti i praktično je riješila pitanje pobjednika.

Najprije je tim iz Salerna poveo u sedmom minutu, kad je pogodio Dia, samo devet minuta kasnije upravo na asistenciju ovog igrača gol je postigao Bonazzoli. U nastavku meča, Salernitana je sve dileme otklonila golom Vilhene u 56. minutu, a do kraja je pogodio i Botheim u 76.