Minimalna pobjeda Rome, neočekivan poraz Lazija

Nogomet 04. jan 202319:10 0 komentara
REUTERS/Lisa Leutner

Polovičan učinak rimskih timova u 16. kolu Serije A, prvom u 2023. Roma je slavila na svom terenu protiv Bologne 1:0, dok je Lecce na svom terenu savladao Lazio 2:1.

Početak susreta u Rimu između Rome i Bologne protekao je u znaku oproštaja od Siniše Mihajlovića, igračke legende prvog i trenerske drugog kluba. Na kraju odlučio je jedan gol i to sa 11 metara. Strijelac za Romu bio je Lorenzo Pellegrini u šestoj minuti.

Za domaći tim od 64. minuta igrao je Nemanja Matić, koji je ušao umjesto mladog i potencijalnog reprezentativca Bosne i Hercegovine Benjamina Tahirovića. Ovom pobjedom Roma je došla na diobu četvrtog mjesta.

A na njoj se sada nalazi gradski rival Lazio, koji je neočekivano poražen u Lecceu. Vodili su nebesko-plavi od 14. minute golom Cira Immobilea. Ipak, do kraja nisu zadržali ni bod. Prvo je u 57. minuti Strefezza donio poravnanje, da bi u 71. minuti Colombo donio preokret i na kraju tri boda.