Miralem Pjanić asistent u porazu Besiktasa od Dortmunda

Nogomet 15. sep 202120:42 > 20:45 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Borussie Dortmund savladali su Besiktas u prvom kolu grupe "C" Lige Prvaka rezultatom 2-1.

Gosti su od samog početka preuzeli inicijativu, a u prednost ih je doveo 18-godišnji Jude Bellingham u 20. minuti susreta. Meuner je ubacio loptu sa desne strane, a mladi Englez pogodio za vodstvo Dortmunda.

Propustili su Milioneri i dvije dobre prilike u prvom poluvremenu. Haaland nije uspio pogoditi prazan gol, dok je Reus u situaciji 1 na 1 šutirao ravno u golmana Destanoglua.

Ipak, Norvežanin Erling Haaland se iskupio u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Rafael Guerreiro je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio za Haalanda koji nije imao težak zadatak da loptu pošalje u gol Besitkasa.

Besiktas je rezultat smanjio u trećem minutu sudijske nadoknade. Miralem Pjanić je izveo fenomenalan prekid, a Montero pogodio gol Dortmunda.