Mitoma u završnici srušio Liverpool za osminu finala (VIDEO)

Nogomet 29. jan 202316:35 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Fudbaleri Brightona plasirali su se u osminu finala FA Kupa, pošto su rezultatom 2:1 eliminisali Liverpool na Amex stadionu.

Redsi su poveli u 30. minutu pogotkom Elliotta, kada se u asistente upisao Mohamed Salah.

Samo devet minuta kasnije uspio je Brighton da izjednači. Strijelac je bio Dunk, a asistirao mu je Lamptey.

Sve je najavljivalo još jednu utakmicu ova dva tima u FA Kupu, međutim domaći su uspjeli da krunišu bolju igru u drugom poluvremenu.

U drugom minutu sudijske nadoknade Kaoru Mitoma je iskoristio asistenciju Estupinana i postavio konačnih 2:1.

Brighton će svog rivala u osmini finala saznati u ponedjeljak uveče, nakon žrijeba.