Mitrović igra fudbal života, Fulham bolji i od Brightona

Nogomet 30. aug 202222:28 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Fudbaleri Fulhama savladali su u uvodnom susretu 5. kola engleskog Premiershipa ekipu Brightona sa 2:1, dok su Crystal Palace i Brentford podijelili bodove, bilo je 1:1.

Prvo poluvrijeme na Crawen Cottageu završeno je bez pogodaka iako su obje ekipe propustile po jednu dobru šansu.

Ipak, Fulham na startu drugog dijela, tačnije u 48. minuti stiže do prednosti. Kebano je uputio centaršut, a još jednom se sjajno u šesnaestercu snašao reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović koji je postigao već peti gol u Premiershipu ove sezone.

REUTERS/Matthew Childs

Nije se ni smirilo slavlje u Londonu, a Fulham je imao već dva gola prednosti. Ovoga puta Lewis Dunk je pogodio vlastitu mrežu.

U 59. minuti Alexis Mac Allister je pogodio sa bijele tačke za 2:1 što je, ispostavit će se, bio i konačan rezultat ovog susreta.

Brighton je tako upisao prvi poraz u sezoni i sada zauzima 4. poziciju na tabeli sa 10 bodova, dok je Fulham 6. sa 8.

Prvo poluvrijeme susreta između Crystal Palacea i Brentforda također je završeno bez pogodaka, a domaćin je do prednosti stigao u 59. minuti. Doucoure je proigrao Zahu, a sjajni ofanzivac matirao Rayu.

Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Ipak, veliki bod Brentfordu donio je Wissa u 88. minuti nakon asistencije Janelta.