Mitrović se unosio sudiji u lice i dobio crveni, Fulham ispao od Uniteda (VIDEO)

Nogomet 19. mar 202319:58 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Aleksandar Mitrović, reprezentativac Srbije, prošao je put od junaka do tragičara u meču FA Cupa između Manchester Uniteda i Fulhama u kojem su domaći slavili 3:1 i prošli u polufinale.

Prvo je Mirtović u 50. minutu doveo Fulham u vodstvo 1:0 na “Teatru snova”, ali je onda u 73. minutu dobio crveni karton zbog prigovora i ostavio ekipu na cjedilu u finišu meča. Kako je prije toga isključen Willian zbog igranja rukom, gosti su ostali sa samo devet igrača i Unitedje napravio preokret.

Prvo poluvreme je bilo potpuno ravnopravno, čak je Fulham imao najbolju šansu preko Diopa, čiji je odličan udarac u trećem minutu zaustavio De Gea. United ništa konkretno nije uradio.

Na startu drugog dijela Mitrović sjajno reaguje poslije kornera i iz blizine pogađa mreže De Gee za prednost tima iz Londona od 1:0. Imao je Mitrović sjajan šut glavom u 66.minutu kada je golman ponovo spasio United.

Sve se okrenulo u 71. minutu. Willian je rukom spasio gol Fulhama, Manchester je dobio penal, a Brazilac crveni. Mitrović je žestoko prigovorio sudiji pa je i on isključen. Fernandeš je mirno realizovao penal za 1:1.

Gol odluke postigao je Sabitzer samo dva minuta kasnije na asistenciju Lukea Shawa.

Do kraja oslabljeni Fulam više ništa nije mogao i Junajted je prolaz u polufinale potvrdio drugim golom Fernandeša u šestom minutu nadoknade, gdje ga čeka duel sa Brightonom.

Drugi polufinalni par čine Sheffield United našeg Anela Ahmedhodžića protiv Manchester Cityja.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad