Moćni Dortmund noći na prvom mjestu, sljedeće kolo – spektakl!

Nogomet 18. mar 202320:48 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Fudbaleri Borussije Dortmund ubjedljivo su pobijedili Koln na "Signal Iduna Parku" u 25. kolu Bundeslige rezultatom 6:1.

“Milioneri“ će prenoćiti na prvoj poziciji tabele sa bodom više od Bayerna koji u nedjelju gostuje u Leverkusenu, dok je Koln ostao na 13. mjestu sa 27 bodova.

Domaća ekipa je sve dileme oko ishoda utakmice rešila poslije nešto više od pola časa igre. Rafael Guerreiro je u 15. minutu načeo goste, Sebastijan Haller je dva minuta kasnije duplirao prednost svog tima, da bi Marco Reus u 32. i Donyel Malen u 36. kompletirali fenomenalno poluvrijeme tima trenera Edina Terzića.

Napadač gostiju Davie Selke je u 42. minutu savladao Alexandera Meyera i to je bilo sve od Jarčeva.

U drugom poluvremenu Haller je u 69. minutu po peti put matirao gostujući tim, a iskusni Reus je 150. pogotkom već u sljedećem napadu postavio konačnih 6:1.

Dortmund u sljedećem kolu, 1. aprila, gostuje Bayernu u derbiju šampionata, a Koln će seriju loših rezultata pokušati da prekine na svom terenu protiv Borussije Menhengladbah.