Modrić i Benzema za 12. trofej Reala u Superkupu Španije

Nogomet 16. jan 202221:32 > 21:33 0 komentara
REUTERS/Ahmed Yosri

Fudbaleri Real Madrida savladali su Athletic Bilbao 2-0 u Rijadu i osvojili 12. put u historiji španski Superkup.

Baskijci su u 15. minuti tražili igranje rukom Davida Alabe i insistirali da sudija Cesar Soto Grado pogleda VAR, ali španski sudac je bio siguran u svoju odluku i odbio je tu mogućnost.

Igrala se 38. minuta kada je kraljevski klub u vodstvu prekrasnim golom doveo Luka Modrić nakon povratne lopte Rodryga.

U završnici prvog dijela Oihan Sancet imao je dobru priliku za Bilbao ali je bio neprecizan, tako da se je Real otišao na odmor sa prednošću.

Yeray Alvarez nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu igrao je rukom u svom šesnaestercu, ali sudija Grado nije svirao penal. Međutim nakon asistencije iz VAR sobe, pokazao je na bijelu tačku.

Siguran realizator za nedostižno vodstvo Madriđana bio je Karim Benzema.

Pred kraj susreta u 87. minuti Eder Militao igrao je rukom u kaznenom prostoru Real Madrida, nakon čega je Ahtletic dobio penal, a Militao je isključen direkntim cvrenim kartonom.

Raul Garcia nije uspio učiniti finale Superkupa neizvjesnim jer mu je Courtois odbranio penal.

Bila je ovo 12. titula prvaka Superkupa Španije za Real Madrid, čime su se približili Barceloni na listi najtrofejnih ekipa ovog takmičenja. Katalonci su bili prvaci 13 puta.

Bilbao i Deportivo La Coruna osvajali su ovo takmičenja po tri puta, Atletico Madrid dvaput, a Valenica, Sevilla, Zaragoza, Mallorca i Real Sociedad po jednom.