Moenchengladbach iz penala do trijumfa nad Herthom

Nogomet 19. aug 202222:38 > 22:39 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Borussija Moenchengladbach je u prvom meču 3. kola Bundeslige savladala Herthu sa minimalnih 1:0.

Gol odluke postigao je francuski napadač Alassane Plea u 34. minutu meča. Prethodno je Mittelstadt igrao rukom.

Imala je Borussija još jedan dosuđen penal zbog igranja rukom, i to od strane hrvatskog igrača Filipa Uremovića.

Ipak, šut Hoffmana sa 11 metara odbranio je golman gostiju Christensen. Posljednjih 20 minuta utakmice Hertha je igrala sa deset igrač jer je Uremović dobio drugi žuti karton.

Stevan Jovetić je ušao u igru u 72. minutu.

Borussija nakon tri kola ima sedam bodova i trenutno je prva na tabeli, tim iz Berlina je osvojio samo jedan bod.