Monza ponovo šokirala Juventus, ne pomaže ni Vlahović

Nogomet 29. jan 202317:11 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Dušan Vlahović zaigrao za "Staru Damu" prvi put od oktobra prošle godine, a Juventus je definitivno poljuljan nakon oduzimanja bodova i sada su poraženi od Monze u Torinu 2:0.

Juventus je poslije oduzimanja 15 poena u velikim problemima. Izjavio je njihov trener Massimiliano Allegri da mu je svejedno i da njegova ekipa mora da nastavi da pobjeđuje i da osvaja bodove.

Pobjeda protiv rivala kao što je Monza na domaćem terenu se u svakom slučaju podrazumijeva. Ali, jedno je ono što je očekivano, nešto sasvim drugo ono što se trenutno dešava “Staroj Dami”.

A dogodio im se poraz od rivala kojeg su već teškom mukom prije deset dana eliminisali iz osmine finala Kupa Italije. I tada je Monza nagovjestila da može da se nosi sa velikanom kao što je Juventus.

Doduše, Monza je već slavila u prvom međusobnom okršaju ova dva tima na domaćem terenu. Zato, novi trijumf ekipe koju sa klupe predvodi Raffaele Palladino i nije pretjerano iznenađenje.

Palladino je inače prilično mlad otišao u Juventus, čije je mlađe kategorije prošao, odigrao je i 51 meč za tim iz Torina, postigao deset golova u periodu od 2004. do 2008. godine.

A sada je zadao još jedan bolan udarac Juventusu. Njegova Monza je odigrala sjajno prvo poluvrijeme, iako im je zbog ofsajda poništen pogodak Caprarija u desetom minutu.

Nije ih to pokolebalo, samo osam minuta kasnije pogodio je Ciurria, na dodavanje Machina. Već u 39. minutu Monza je duplirala prednost, tada je pogodio Portugalac Dany Mota.

Nije imao kud Allegri, pa je već na poluvremenu načinio trostruku izmjenu, između ostalog u svlačionici je ostavio blijedog reprezntativca Srbije Filipa Kostića, kojeg je zamijenio mladi, 19-godišnji Englez Samuel Iling Junior.

Nova blamaža Krunićevog Milana

Juventus je bio daleko agresivniji u drugom poluvremenu, imao je nekoliko odličnih prilika, ali je golman Monze Di Gregorio bio fantastičan poslije udaraca Rabiota i Milika.

Prvi put još od 25. oktobra prošle godine na terenu je bio i Dušan Vlahović, kojeg je Allegri na teren poslao u 65. minutu umjesto De Sciglia. Sjajan je bio pokušaj Di Marije u 75. minutu, ali je još jednom magično intervenisao golman Monze.