N1 tim 22. kola PL BiH: Vranješ čovjek za bitne utakmice, Štilić pokazao klasu

Odigrano je 22. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine je iza nas, a prema izboru N1 televizije, ovaj put u timu kola su se našla tri igrača Željezničara, po dva iz Zrinjskog, Borca i Veleža, te po jedan iz Širokog i Slobode.

N1

Osman Hadžikić (Velež)

Debi na golu Veleža Hadžikić je odradio na fantastičan način. Iako nije imao mnogo posla, u ključnim trenucima je zaustavio opasne pokušaje igrača Sarajeva te sačuvao svoju mrežu i donio Veležu tri boda.

Josip Ćorluka (Zrinjski)

Novi odličan meč za desnog bočnog Zrinjskog. Ćorluka se konstantno ubacivao u napad i pravio ogromne probleme po desnoj strani, a uz to Zrinjski je još jednom sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Aleksandar Kosorić (Željezničar)

Veoma bitnu pobjedu ostvario je Željezničar na gostovanju u Modriči. Jedan od istaknutijih pojedinaca bio je kapiten Plavih Kosorić koji je komandovao zadnjom linijom i nekoliko puta sjajano reagirao i otklonio opasnost pred golom svoje ekipe.

Aleksandar Vojnović (Borac)

Borac je zabilježio rutinsku pobjedu protiv Tuzla Cityja, a ono što može radovati Banjalučane je činjenica da su postigli tri gola i ostvarili ‘clean sheet’. Stoper Borca je bio zapažen na oba kraja terena, a uz odličnu defanzivnu partiju uspio je postići gol nakon odlične akcije Borca.

N1 selektor: Derbi pripao Veležu, bitne pobjede Želje, Slobode, Širokog i Borca

Mitar Ćuković (Velež)

Lijevi bek Rođenih se vratio u prvu postavu nakon povrede i odmah je dao svoj doprinos u pogotku Veleža. Čuković je fantastično šutirao, a nakon nespretne reakcije odbrane Sarajeva lopta je ušla u gol. Iako je bilo očigledno da još uvijek nije u potpunosti spreman, Čuković je solidno odradio svoju ulogu.

Silvio Ilinković (Zrinjski)

Veznjak Zrinjskog je još jednom pokazao svoj nevjerovatan potencijal. Sudjelovao je u većini opasnih napada mostarskog tima te odlično obavljao defanzivne zadatke.

Nikola Ninković (Borac)

Ninković je još jednom bio najvažniji igrač svog tima. U pobjedi Borca od 3:0 ovaj ofanzivni vezista je sjajno pogodio mrežu gostiju u 22. minuti, a onda u drugom poluvremenu asistirao za treći gol Borca.

Semir Štilić (Željezničar)

Nakon oporavka od povrede, Štilić je zauzeo svoje mjesto u prvoj postavi Plavih te pružio kvalitetnu predstavu na užasnom terenu u Modriči. Opet je Štilić kreirao nekoliko šansi za svoje saigrače, a u 82. minuti je asistirao za pobjednički gol Željezničara.

Santos (Željezničar)

Heroj tima sa Grbavice bio je Santos. Brazilac je bio najopasniji igrač Željezničara protiv Sloge, a svoju blistavu partiju krunisao je pobjedničkim pogotkom.

Bože Vukoja (Široki Brijeg)

Najbolji igrač Širokog donio je pobjedu svom timu u malom hercegovačkom derbiju protiv Posušja. Vukoja se sjajno snašao za pogodak u prvom poluvremenu. To je njegov 10 gol ove sezone.

Stojan Vranješ (Sloboda Tuzla)

Vranješ je sa dva gola osigurao vrlo bitnu pobjedu Slobodi protiv Leotara. U derbiju donjeg dijela tabele Vranješ je pokazao klasu i golgeterski kvalitet, a njegova partija je ispraćena ovacijama na Tušnju. Zbog značaja pobjede i dva pogotka Vranješ je ponio epitet igrača 22. kola.

Trener kola: Nedim Jusufbegović (Velež)

Derbi duel starih rivala Sarajeva i Veleža pripao je gostima iz Mostara. Rođeni su se nakon poraza u mostarskom derbiju na pravi način vratili u borbu za plasman u evropska takmičenja. Jusufbegović je Velež postavio u defanzivni blok koji je odlično funkcionirao tokom cijelog meča, a jedan kontranapad je Veležu donio gol što je bilo dovoljno za veliku pobjedu.